versadac - nový modulární systém pro sběr dat

28.10.2013

Společnost Eurotherm uvádí VersadacTM - modulární systém pro sběr a archivaci dat.

Jedná se o modulární přístroj, který lze dodat v několika rozměrech (pro 4, 8, nebo 16 vstupně/výstupních modulů) s osazením moduly různých typy - analogových, případně logických vstupů a analogových nebo reléových výstupů. Maximálně je možné do jedné základny osadit až 64 analogových vstupů. K případnáým vzdáleným vstupům lze přistupovat pomocí komunikace Ethernet - MODBUS TCP Master nebo Ethernet I/P, případně pomocí sériové komunikace 485 protokolem MODBUS.
Tento přístroj není jen náhradou dřívějších variant zapisovačů bez displeje (Eurotherm 4000R nebo Eurotherm 5000B), ale díky svým valstnostem představuje novou generaci v oblasti sběru a bezpečného záznamu dat.

 

versadac_1


Mezi jeho hlavní přednosti patří:

  • jednoduchá instalace a přizpůsobené potřebám procesu, díky modulární koncepci
  • snadné nastavení (pomocí software iTools)
  • spolehlivý záznam díky zápisu binárních souborů (UHH) do vnitřní paměti a možnosti archivace na externí FTP servery (Ethernet)
  • snadná obsluha, díky možnosti připojení z běžného webového prohlížeče, samozřejmě s ochranou heslem a možnosti archivace dat pomocí USB rozhraní
  • Přehledné a snadné zpracování dat pomocí software Review, který je v ceně přístroje a je stejný i pro další zapisovače Eurotherm (řady 6000 a nanodac)

Úvod

Automatizace procesů