Nové spínací jednotky EPACK

10.06.2013

E-THERM a.s. dodává řadu tyristorových spínacích jednotek značky Eurotherm aktuálně především dvou nejvýznamnějších řad - jedno-až trojfázové jednotky řady 7000 (v provedeních pro logické spínání nebo jednotky s analogovým vstupem a řadou variant spínání v cyklech nebo fázovým úhlem) a modulární jednotky s až čtyřmi silovými moduly a možností volně konfigurovatelné vnitřní struktury EPOWER.

Novinkou v nabídce je řada EPACK - kompaktní regulátor výkonu plně softwareově konfigurovatelný. Aktuálně dodávané jednofázové varianty jsou určeny pro proudy do 63A a napětí 100 až 500V. Je určen k montáži na DIN lištu a je dodáván ve dvou velikostech (řady 16 až 32A a 40 až 63A), s pomocným napájením 24V ac/dc nebo 100-500Vac.

Jednotka je vybavena displejem pro možnost zobrazení parametrů a pro možnost nastavení a konfigurace, včetně případné indikace alarmových stavů, což pomáhá zjednodušit a zrychlit údržbu. Jednotky jsou standardně vybaveny komunikací Ethernet, a to přímo dvouportovým switchem, který umožňuje "řetězení" jednotek na komunikační lince bez dalších aktivních prvků.

Samozřejmostí je možnost nastavení pomocí konfiguračního software (iTools). Pro snadné připojení nenastavených jednotek "plug and play" je k dispozici takzvaný "Zero configuration" protokol. Standardním protokolem těchto jednotek je MODBUS/TCP, který umožňuje snadné pripojení řídicích PLC nebo SCADA systémů.

Úvod

Automatizace procesů