Frekvenční měniče řady AC30V

18.04.2014

E-THERM a.s. představuje novinku ze sortimentu Parker Hannifin - divize SSD (původně Eurothem Drives) - frekvenční měniče zcela nové řady AC30V.

Tato nová řada frekvenčních měničů je navržena jako modulární, s důrazem na jednoduchost a efektivitu. Jsou určeny především pro pohon ventilátorů a čerpadel, ale i pro další použití při pohonech asynchronních motorů, eventuelně motorů s permanentními magnety. Měniče jsou dodávány pro trojfázové napájení 380-480Vac ve třech velikostních řadách pro výkony 0,1-5,5kW (frame D), 7,5 a 11kW (frame E) a 15 a 18kW (frame F). Nově v roce 2014 jsou dostupné i výkonové  řady 22, 30 a 37kW (frame G) a 45,55 a 75kW (frame H). Řízení otáček je realizováno buď bez zpětné vazby (V/Hz - skalární řízení) nebo jako bezsenzorové vektorové. Díky doplňujícímu modulu 7004-04 je množné dovybavit měnič vstupem zpětné vazby z pulzního enkoderu. Výstupní frekvence je až 4kHz.

Kromě základních řídicích algoritmů, takzvaných maker (řízení analogovým signálem, řízení digitálními signály přidej/uber, výběr přednastavených rychlostí digitálními signály a PID regulace) lze použít i pokročilou konfiguraci pomocí funkčních bloků. Základní nastavení měniče je mořné provést pomocí displeje, který je možné montovat na měnič i vzdáleně (například na dveře rozvaděče), nebo pomocí software Paker Drive Quicktool (PDQ). Připojení k měniči je možné realizovat pomocí vestavěné komunikace Ethernet, která kromě podpory konfiguračního software PDQ umožňuje připojení pomocí protokolu MODBUS TCP, eventuelně lze povolit diagnostiku nebo nastavení pomocí integrovaného WWW serveru ze standardního prohlížeče.

Měnič je vybaven řadou analogových a digitálních vstupů a výstupů, včetně vstupů pro funkci bezpečného zastavení (STO - Safe Torque Off dle příslušných norem), navíc jej lze rozšířit dalším IO modulem (termistor, IO a termistor, termistor a hodiny reálného času) a modulem digitální komunikace (sériové 485, Profibus, profiNET, Ethernet IP, CANopen, EtherCAT a další). Další významnou možností rozšíření je zvýšená ochrana pájených desek pro odolnost v prostředí s výskytem H2S, nebo možnost volby integrovaného EMC filtru pro prostředí C2 nebo C3.

Modulární konstrukce je jednou z výhod, díky nimž výrobce zaručuje dodávky těchto měničů v krátkých termínech a zároveň přispívá ke zjednodušení servisu.

Úvod

Automatizace procesů